Glow - Page 506

5 cilësi që duhet të ketë një mashkull, në mënyrë që një marrëdhënie të funksionojë!

Nëse nuk plotëson disa nga këto kërkesa, më mirë ta lini të shkojë dhe qëndroni me shpresën për të gjetur dikë që vërtet e meritoni. Një burrë i mirë respekton hapësirën e një gruaje Në një marrëdhënie të shëndetshme, nuk është e nevojshme të fshihni e-mail, mesazhe, fjalëkalime nga rrjetet sociale, por kjo nuk do

15 shenjat që tregojnë se ju jeni një engjëll në një trup njerëzor

Engjëjt njerëzorë janë njerëzit që kanë si qëllim të tyren të përmbushin rrugën e njerëzimit. Qasja e tyre ndaj jetës është shumë e ndryshme nga pjesa tjetër. Nëse mund t’u përgjigjesh me “Po” 10-12  pikave më poshtë, kjo tregon se jeni një Engjëll në trupin e njeriut. Shenjat që tregojnë se jeni engjëll në trupin njerëzor! 1.Nëse

Dy truket e panjohur për të eliminuar qeskat poshtë syve

A luftoni çdo mëngjes me qeskat poshtë syve? Atëherë me siguri keni provuar shumë mjete për t’i zvogëluar ato. Por nuk keni dëgjuar për këto sekrete të gjysheve? Këtu janë dy truket që ende nuk i dini për të zhdukur qeset e syve. Çfarë janë qeskat poshtë syve dhe si t’i parandaloni ato A keni

‘Nëse ai më tradhëton, unë ….’ Amina Shena zbulon çfarë do t’i bënte bashkëshortit në rast tradhëtie

Modelja bukuroshe, Amina Shena, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin Glamour Zone në RTV ORA.  Ndër të tjera, ajo ka pranuar të flasë edhe për jetën e saj private si dhe martesën e lumtur me reperin Lazy (Adonis Dollapi). Çifti janë bashkë prej 10 vitesh dhe janë prindërit e një djali Jetnis Jr. 

Argumentimi në favor të prindërimit tradicional

Gjatë fundjavës, John Farrell publikoi një kritikë të çuditshme për një ese timen që u botua në First Things. Eseja është një fragment nga libri im i ri, Truth Overruled: The Future of Marriage and Religious Freedom. Në libër, unë argumentoj në bazë të filozofisë, shkencës sociale dhe politikës publike që ripërcaktimi gjyqësor i martesës do të

Tolgahan ka një mesazh në shqip për të gjithë shqiptarët!

Aktori i njohur turk Tolgahan Sayisman ka një lidhje të ngushtë me Shqipërinë pasi bashkëshortja e tij Almeda Abazi është shqiptare. Tolgahan u bë shumë i njohur në vendin tonë me serialin “Mos u dorëzo”, ndërsa shpejti do të rikthehet në ekranin shqiptar me një serial të ri në një tjetër televizion. Atë do ta

Dedikimi me mëngjes i reperit shqiptar për gruan: Është e vështirë të gjesh njerëz të mirë, jam me fat që të kam

Big Basta dhe Vesa Luma kanë një jetë të lumtur bashkëshortore dhe si rezultat kanë edhe një djalë. Çifti i njohur prej vitesh kanë zgjedhur të largohen nga Shqipëria dhe Kosova, për të jetuar të qetë në Zelandën e Re. Në vitin që po vjen, ata do të festojnë përvjetorin e 10 së bashku, por

Tunelet natyrale në Irlandë – duken si në përralla

Vizitorët e Parkut Reenagross nga disa herë kalojnë nëpër këto tunele tepër të mrekullueshme të formuara nga degët e pemëve të quajtura rododendron, duke imagjinuar që për pak kohë kanë hyrë në ndonjë përrallë dhe kanë shëtitur në skenografinë e tyre Jo rrallë të sapomartuarit shkojnë në këtë park për të bërë fotografi të rrethuar