Glow - Page 1078

Cila nga katër kronotipet e gjumit ju përshtatet?

Çfarë lloj gjumi keni? Ekspertët e gjumit thonë se ekzistojnë katër kronotipe të gjumit, secili përfaqësohet nga një kafshë e ndryshme. Eksperti amerikan i gjumit Dr Michael Breus shpjegon katër llojet e ndryshme të gjumit, dhe detajon se si të kuptojmë se cili kronotip jeni, dhe për këtë arsye kur do të ndjeheni të lodhur

Bleona i bashkohet fushatës së Trump

Bleona Qerreti i është bashkuar fushatës së Donald Trump. Këngëtarja shqiptare është parë në Michigan në përkrahje të kandidaturës së Trump. Si rrallë herë seriozë në veshje dhe e pazbuluar, Bleona duket mjaft e koncentruar në fushatën presidenciale. Simpatia e Bleonës për Trump daton që shumë vite ngase ajo kishte takuar dhe kishte patur kontakt

Faktorët që i shkaktojnë më shumë rrudha fytyrës

Sipas hulumtimeve, dieta, zgjedhja e sapunit dhe madje edhe zakonet e përditshme, mund të bëjnë që rrudhat të shfaqen në fytyrën tuaj. Duhet të dini se cilat ushqime të shmangni, si ta lani fytyrën dhe si të ndryshoni rutinën tuaj, në mënyrë që të ngadalësoni gjithnjë e më shumë procesin e plakjes. Gjumi i paktë

Kërcimi, mënyra më e mirë për të mbajtur trurin të ri

Problemet e demencës dhe rënies njohëse po prekin gjithnjë e më shumë familje. Zbulimet e fundit shkencore nxjerrin në pah rëndësinë e parandalimit. Tashmë është vërtetuar se ekzistojnë lidhje midis disa çrregullimeve kronike, mbase shpesh të neglizhuara dhe degjenerimit neuronal. Ne e dimë që kryerja e aktivitetit fizik është thelbësor për të parandaluar dëmtimin e

Një letër e hapur për këdo që lufton me depresionin

I dashur kushdo që e lexon këtë Depresioni nuk është diçka për të cilën njerëzit duan të flasin. Është një temë që tenton të shmanget edhe pse është një bisedë e rëndësishme që duhet bërë. Para se të ndaloni së lexuari këtë, unë e di që keni filluar ta lexoni sepse po luftoni me depresionin

Duda Balje mahnit me foton e fundit, e quajnë 19 vjeçare

Duda Balje është deputetja më e komentuar dhe më e popullarizuar në Kuvendin e Kosovës. Ajo shquhet edhe si femër me linja perfekte, ku përkundër moshës që ka, vazhdon të ju bëj konkurrencë edhe vajzave të reja me paraqitjet e saj. Kjo gjë iu ka renë në sy edhe simpatizantëve të saj të cilët i

Përballë me depresionin, ja çfarë duhet të bëni

Zgjohuni në mëngjes, më të fortë se kurrë. Përballuni me frikat tuaja. Mos lejoni depresionin t’ju thithë gjithë energjinë kur ju mund ta shndërroni atë në pozitivitet. Përderisa për ti dalë ballë depresionit konsiderohet si detyrë e vështirë, pa dyshim që nuk është e pamundur, edhe nëse jeni në fazë kritike. Gjendja juaj kërkon përkushtim

Horoskopi për ditën e premte, 23 tetor 2020

Dashi Pasi keni zgjidhur një çështje partnershipi tani mund të shikoni para dhe të punoni për të mirën e përbashkët. Ajo që do bëni bashkë do të jetë më me përfitim se çfarëdo të bëni ndarazi. Demi Me lëvizjen e diellit drejt shenjës suaj të kundër nesër, do të kuptoni se shumë njerëz bëhen më

AlbanianEnglishMacedonian