Të ardhurat e Microsoft në nivele rekord

Microsoft raportoi një fitim prej 18.8 miliardë dollarësh për tre muajt e fundit të 2021 duke tejkaluar pritshmëritë e analistëve. Gjiganti i softuerit raportoi të ardhura prej 51.7 miliardë dollarë, një rritje

Nvidia tërhiqet nga blerja e ARM

Nvidia po përgatitet për tu tërhequr nga blerja 40 miliardë dollarëshe e kompanisë Britanike të dizajnimit të çipeve ARM sipas Bloomberg News. Gjiganti Amerikan i prodhimit të çipeve ju tha partnerëve se

Përgjysmohet vlera e Bitcoin dhe Ether

Tregu i kriptomonedhave humbi 130 miliardë dollarë në 24 orët e fundit ndërsa kriptomonedhat kryesore po shiteshin në masë. Bitcoin ra me 4% në 33,755 dollarë sipas të dhënave të CoinMetrics ndërsa