Nvidia tërhiqet nga blerja e ARM

Nvidia po përgatitet për tu tërhequr nga blerja 40 miliardë dollarëshe e kompanisë Britanike të dizajnimit të çipeve ARM sipas Bloomberg News. Gjiganti Amerikan i prodhimit të çipeve ju tha partnerëve se

Përgjysmohet vlera e Bitcoin dhe Ether

Tregu i kriptomonedhave humbi 130 miliardë dollarë në 24 orët e fundit ndërsa kriptomonedhat kryesore po shiteshin në masë. Bitcoin ra me 4% në 33,755 dollarë sipas të dhënave të CoinMetrics ndërsa

Facebook mund të detyrohet të shesë Giphy

Rivali numër 1 i Facebook në industrinë e reklamimit, Google, operon platformën e saj të imazheve GIF quajtur Tenor. Kompanisë mëmë të rrjetit social Facebook, Meta, i është kërkuar nga autoritetet Britanike