Football

Një malazez të Peja

Kubi i basketbollit Peja përforcohet me basketbollistin malazez, Marko Peroviq. “28 vjeçari i gjatë 204 cm vjen nga Mali i Zi dhe luan në pozitën qendër. Në sezonin e kaluar ka luajtur në Ligen Superiore të Sllovakisë me një mesatare të mirë prej 13.4 pikëve dhe 4.1 kërcime”, ka shkruar KB Peja. Është një përforcim i

Presidenti i FIFA-së infektohet me Covid-19

Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino, ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Ky lajm është komunikuar nga ana e Federatës së Futbollit Botëror, ku thuhet: “Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino, sot është konfirmuar si pozitiv në testin për coronavirus. Ai disa simptoma dhe tani është vet-izolua dhe do të qëndroj në karantinë për 10 ditët e

Shqiptarja flet për ‘lidhjen’ me aktorin e njohur të Turqisë, tregon një detaj të çuditshëm të prejardhjes së tij

Eva Murati është një nga moderatoret sportive më simpatike të ekranit shqiptar, jeta profesionale dhe private e së cilës kanë qenë gjithnjë në vëmendje të mediave. Para pak kohësh, moderatorja tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me komentin që aktori i njohur i Turqisë, Can Jaman, i kishte kthyer në Instagram, prandaj të gjithë duan të

Allegri kandidat kryesor për zëvendësimin e Tuchelit te PSG

Massimiliano Allegri është përmendur sërish si pasues i Thomas Tuchelit te Paris Saint-Germaini. Ish-trajneri i Juventusit është lidhur me parisienët edhe në të kaluarën, ndërsa Le10Sport raporton se pozita e strategut gjerman në kryeqytetin francez është vënë në dyshim. PSG është lider në Ligue 1 pas fillimit jo të mirë, ndërsa pësoi në Parc des Princes nga

Telashe

Nuk kanë fund problemet për trajnerin Tuchel, i cili ka një infermieri thuajse të mbushur plot. Pas Juan Bernat, Mauro Icardit, Leandro Paredesit e Marco Verrattit, listës së të dëmtuarve i shtohet edhe Julian Draxler, i cili pësoi një dëmtim në sfidën e kampionatit ndaj Dijonit. Sipas mjekëve të klubit parizien, mesfushori gjerman nuk do

Serbia kundërshtoi ashpër, por Kosova mori 12 vota pro…

Shoqata Kosovare e MiniFutbollit Amator (SHKMA) ka njoftuar se Kosova është anëtarja më e re EMF (Federatën Evropiane të Minifutbollit). “Misioni i Shoqatës Kosovare të MiniFutbollit Amator (SHKMA) u kompletua. Kosova është anëtarja më e re EMF-s (European Minifootball Federation). Ne zyret tona erdhi edhe zyrtarizimi me anë të një e-maili të dërguar nga sekretar-ja

Po nuk reagoi qeveria

Duket qartë se nuk do të ketë tërheqje nga presidentët e klubeve të Superiores, pa u plotësuar kërkesat e tyre prej qeverisë. Madje, në një situatë të mungesës së reagimit, Liga është gati të nënshkruajë marrëveshje me opozitën shqiptare, që kur të vijë në pushtet t’i mbështesë me ligjin e ri të sponsorizimit, sikurse e

Në ankth

Orë ankthi në shtëpinë e Juventusit: për tifozët, Andrea Pirlon dhe për vetë Cristiano Ronaldon, i cili pret të kthehet në fushë për superndeshjen e Champios League kundër Barcelonës, sfidë e planifikuar për t’u zhvilluar të mërkurën. Do të ishte hera e parë që CR7 do të sfidonte Messin me një fanellë ndryshe nga ajo

FBK-ja e nderon me mirënjohje Muhamet Ahmën

Finalja e Reload Superkupës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit te meshkujt ka qenë ndeshja e fundit si vëzhgues për Muhamet Ahmën. Ai është pensionuar, derisa me këtë rast Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK), i ka dhuruar një plakatë lamtumirëse. Ishte Faton Kurshumlija, Komesari i Garave të FBK-së, që i ka dorëzuar mirënjohjen Ahmës. Kurshumlija

Për Bayernin nuk do të mund të paraqitet Serge Gnabry

Lokomotiva Moska pret në shtëpi kampionin aktual të Ligës së Kampionëve, Bayernin në kuadër të grupeve me fillim nga ora 18:55 dhe ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Lokomotiv Moska” në Rusi. Lokomotiva e filluan sezonin e tyre të tretë radhazi si pjesëmarrës në Ligën e Kampionëve me një barazim 2:2 kundër RB Salzburgut ndërsa

1 2 3 89