Kërcënimi nga Rusia, mijëra ukrainas bëhen rezervistë

Të shtunave Iryna Martyniuk praktikon gjuajtjen, të dielave bën rrjeta kamuflazhi: Mijëra vullnetarë në Ukrainë janë bërë rezervistë. Ata duan të përgatiten për luftë, shkruan media gjermane F.A.Z transmeton “Bota sot”. Jeta

Përplasje në një klub nate, vdesin 19 persona

Nëntëmbëdhjetë persona kanë mbetur të vdekur në një klub nate në provincën Papua Perëndimore të Indonezisë, thanë zyrtarët të martën. Kjo pasi dy grupe u përleshën në klub duke sulmuar njëri-tjetrin me

Vritet një gazetar pakistanez në Lahore

Një gazetar pakistanez është vrarë teksa ka qenë duke vozitur me makinën e tij në qytetin lindor, Lahore, ka thënë policia. Dy personat e armatosur në një motoçikletë kanë shtënë me armë

Qeveria serbe i spiunoi kritikët e Kremlinit?

Gazetarët e pavarur po bëjnë akuza serioze kundër qeverisë serbe: Ministria e Brendshme thuhet se ka spiunuar kritikët e Kremlinit rus në Beograd dhe ka dorëzuar regjistrat e përgjimeve në Moskë. Më pas