Bota - Page 1559

Policia e Hong Kongut arrestoi tre persona që kishin vjedhur vepra artistike në vlerë prej 70 milionë euro

Tre burra janë arrestuar në lidhje me vjedhjen e disa kaligrafiteve të ish-udhëheqësit kinez, Mao Ce Dun, të cilat thuhet se kushtojnë 70 milionë euro. Një copë kaligrafie e gjatë 2.8 metra, e cila thuhet se i përket ish-udhëheqësit komunist të Kinës, u pre përgjysmë nga hajdutët sepse menduan se ishte shumë e gjatë, sipas

SHBA-ja raporton rreth 40 mijë raste të reja me coronavirus dhe mbi 600 të vdekur

Autoritetet shëndetësore amerikane kanë publikuar të dhëna më të reja të pandemisë. Numri i infeksioneve të coronavirusit në SHBA është rritur në 24 orët e fundit me 38,984 dhe 672 të vdekur. Numri i përgjithshëm i të infektuarve arriti në 7,475,262 dhe 210,232 njerëz kanë vdekur që nga fillimi i epidemisë. Shtetet e Bashkuara të

Franca regjistron numrin më të lartë të rasteve ditore me COVID-19

Franca sot regjistroi numrin më të lartë ditor të rasteve me COVID-19, duke konfirmuar 18.746 të infektuar brenda 24 orëve, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas një deklarate të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit, si pasojë e koronavirusit kanë vdekur 80 pacientë, për ta çuar në 32.445 numrin e përgjithshëm të viktimave.

Trump ndihet “shkëlqyeshëm” dhe është “pa simptoma”, thotë mjeku i presidentit

Donald Trump ka vazhduar të rikuperohet pas infektimit me coronavirus. Sean Conley ka lëshuar një komunikatë të re rreth gjendjes shëndetësore të presidentit, duke pretenduar se Donald Trump ka qenë “pa simptoma për më shumë se 24 orë”. Sipas mjekut, Trump “nuk ka pasur nevojë dhe as ka marrë ndonjë oksigjen shtesë që nga shtrimi

Si kurrë më parë, pasuria totale e miliarderëve gjatë pandemisë rritet në 10.2 trilionë dollarë

Pandemia e coronavirusit i ka bërë njerëzit e pasur edhe më të pasur, sipas një studimi nga firma konsulente PwC dhe banka kryesore zvicerane UBS. Sipas të dhënave të lëshuara të mërkurën, gjatë pandemisë COVID-19, pasuria totale e miliarderëve në botë u rrit me 10.2 trilionë dollarë. UBS shprehet se pasuria e tyre është rritur

Gjermania dhe Franca synojnë sanksionimin e Rusisë për helmimin e Navalnyt

Gjermania dhe Franca kanë thënë se do synojnë sanksione të Bashkimit Evropian për të shënjestruar individë që janë përgjegjës për helmim të Aleksei Navalnyt, pasi një vëzhgues global për lëndë kimike ka konfirmuar se një agjent i ndaluar nervor është përdorur kundër liderit opozitar rus. Navalny është duke u shëruar në Gjermani pasi është helmuar

Turqia raporton 1.581 raste të reja me COVID-19

Turqia raportoi 1.581 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 1.355 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e vendit, transmeton Anadolu Agency (AA). Numri i përgjithshëm i rasteve në vend tani qëndron në 329.138, ndërsa numri i të shëruarve në 288.954, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

AlbanianEnglishMacedonian