Adrenaline - Page 988

Milani bind në fushë

Milani vijon të fitojë si në kampionat ashtu edhe në Europë dhe duket se gjithçka po shkon më së miri për kuqezinjtë, por trajneri Pioli nuk mund të jetë plotësisht i qetë, pasi nga infermieria nuk vijnë fort lajme të mira. Kjo pasi dy prej titullarëve si Ante Rebic dhe Hakan Calhanoglu vijojnë të jenë

Roma është synimi i Calhanoglu, lojtari po punon maksimalisht për rikuperimin në kohë

Hakan Calhanoglu i ka vënë vetes një synim. Ylli turk i skuadrës së Milan, Hakan Calhanoglu, ka vendosur si synim rikthimin në kohë për ndeshjen kundër Romës. Pas lëndimit që pësoi në stërvitje, lëndim që bëri Calhanoglun të humb ndeshjen e Ligës së Evropës, lojtari ka vazhduar me punën individuale. ‘Sky Sport Italia’ shkruan se

Zidane merr lajmin e mirë para sfidës me Barcelonën

Zinedine Zidane ka marrë lajmin e mirë para ndeshjes kundër Barcelonës. Sergio Ramos do të jetë gati për “El Clasicon”. Ai nuk luajti në ndeshjen kundër Shakhtar për t’u bërë gati ndaj rivalëve të thekur të “Los Blancos”. Kapiteni do të grumbullohet me skuadrën dhe me shumë mundësi do të jetë gati për “El Clasicon”

Inzaghi jep lajmin e mirë për Vedat Muriqin

Trajneri i Lazios, Simone Inzaghi,  ka folur për Vedat Muriqin në një konferencë para ndeshjes me Bolognas “Vedat Muriqi mund të luajë nesër nga fillimi. Të gjithë sulmuesit janë të gatshëm. Kosovari dhe Caicedo na ndihmuan shumë kundër Dortmundit”, tha trajneri i Lazios. Muriqi të martën bëri debutimin e tij kundër Dortmundit në Ligën e

Një lajm i bukur për tifozët e West Hamit

Një lajm i bukur për tifozët e West Hamit që të shtunën do të kenë mundësinë ta ndjekin ndeshjen kundër Manchester City-t në kampionat direkt nga ekrani i madh, jo i stadiumit, por i një kinemaje. Lajmin e ka thënë Times që ka shpjeguar se ndeshja do të transmetohet në disa kinema të Londrës në

Donjeta Sadiku kualifikohet në finale

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku, është kualifikuar në finale e madhe të turneut ndërkombëtar “Balkan” që po mbahet  në Sofje. “Sadiku mundi boksieren e Bullgarisë Mehmedova Aslahan dhe u kualifikua në finale që zhvillohen nesër me 24 tetor dhe kundërshtare do të këtë kampionen e botës nga Brazili, Ferreira Beatriz e cila në ranglisten e federates

Leverkuseni dhe Rashica

Klubi i njohur gjerman do të mundohet ta transferojë yllin kosovar sapo të hapet afatin kalimtar dimëror Bayer Leverkuseni ishte njëri prej klubeve të shumta që donin ta transferonin gjatë verës Milot Rashicën. Mirëpo, në fund yllit  tonë i dështuan të gjitha opsionet dhe mbeti në Werder Bremen. “Farmaceutikët” e kërkuan 24 vjeçarin në formë huazimi,

“Mbreti i Futbollit” sot mbush 80 vjet

Legjenda braziliane Edson Arantes do Nascimento apo siç njihet me nofkën  “Pele”, sot feston 80 vjetorin e lindjes. Pele është legjendë e Brazilit dhe një ndër më të mirët në histori të futbollit. Ai debutoi për kombëtaren e Brazilit në moshën 16 vjeçare, që në ndeshjen e tij të parë, Pele i la pa fjalë

Liverpool po përgatitet të rikthehet fuqishëm

Liverpool po përgatitet të rikthehet fuqishëm në merkaton e dimrit, pasi Van Dijk dëmtoi ligamentet e gjurit të majtë. Sezoni i qendërmbrojtësit holandez është kompromentuar madje ka zëra që thonë se nuk do të mund të grumbullohet me “tulipanët” për Europianin. Holandezi u dëmtua gjatë derbit të së Shtunës së kaluar me Evertonin e Ancelotti

Media më e madhe në Spanjë, jep lajmin e habitshëm për Kosovë: Ky njeri…

Spanjolli është emëruar selektor i Kombëtares së Kosovës në hendboll  (meshjkujt) për dy ndeshje, kjo ka bërë bujë edhe në Spanjë. Gazeta më e madhe sportive në Spanjë, “Marca”, që ka tirazhin milionësh, ka shkruar për këtë mrekulli në Kosovë.  “Spanjolli Javier Cabanas, trajner i përkohshëm i Kosovës”, shkruan “Marca”.  “Spanja nuk e njeh Kosovën si

AlbanianEnglishMacedonian