Adrenaline - Page 1062

Klopp: Të luash kundër Cityt, është gjëja më e vështirë në futboll

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e përshkroi ndeshjen kundër Manchester Cityt si ‘ndeshjen më të vështirë’ në futboll. Dy skuadrat e mëdha angleze, që edhe janë pretendente për titull këtë sezon, takohen në ‘Etihad Stadium’ ditën e diel. “Dueli ndaj Manchester Cityt nuk do ta vendosë kampionatin. Është një ndeshje shumë e vështirë për të

Maja e tretë më e lartë në Kosovë

Bjeshkataria dhe alpinizmi, një sport gjithnjë e më i dashur po bëhet në shtetin e Kosovës. Të gjitha moshat, pa dallim gjinie, në vikende janë mësyjnë vendeve të ndryshme të bukura që kemi në Kosovë.  “Pas një vikendi të mrekullueshëm në Peklenë të Rugovës dhe Majën e Rupës në Deçan, me 7 nëntor duke filluar

Agim Ademi viziton Armand Dukën, diskutohet për miqësoren vëllazërore dhe Kupën e përbashkët

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, me bashkëpunëtorë është pritur nga kreu i FSHF-së, Armand Duka, në një vizitë speciale në Tiranë. Në prononcimin për mediat, Duka foli në lidhje me këtë takim, si dhe për projektet e bashkëpunimit mes tyre. Veç të tjerash ai u pyet edhe për vendimin e qeverisë

Koeman reagon për pamjet e Messit

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman, është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes në “Camp Nou” me Real Betisin. Ai ka folur edhe për Lionel Messin, për pamjet që u bënë virale në ‘Twitter’ në të cilat Leo shihej duke ecur në fushë dhe duke mos i bërë presion kundërshtarit, ani pse i kaloi fare

Mourinho: Ka raste kur njerëzit mendojnë se jam 75-vjeç

Jose Mourinho kanë një të përbashkët, kanë filluar të fitojnë trofe dhe të jenë të suksesshëm në moshë shumë të re. “Special One” në rolin e trajnerit dhe sulmuesi gjerman me Bayern Munchen dhe kombëtaren e “Pancerave”. 41-vjeç ishte trajneri portugez kur fitoi Champions League me Porton në vitin 2004, teksa Thomas Muller ka fituar

Topalli: I lumtur për golin e parë, Ballkanit ia shikoj çdo ndeshje, do ta fitojë titullin!

Edicionin e kaluar la gjurmë në futbollin e Kosovës duke mahnitur me paraqitjet e tij në fanellën e Ballkanit, skuadër kjo që drejtohet nga trajneri Ismet Munishi. Talenti dhe lojërat i tij u shpaguan, derisa në adresë të tij vështruan oferta nga jashtë Kosovës. Ai vendosi për tokën turke, teksa firmosi kontratë me klubin elitar

Stadiumi shqiptar ku kullotin kuajt

Nuk janë pamje që vijnë nga kullotat e Krujës por nga stadiumi i këtij qyteti, pamje trishtuese që nuk kanë nevojë për koment. Dikur tifozët krutan kishin arsye për tu krenuar, pozicioni i stadiumit të tyre bënte jone edhe në faqen zyrtare të FIFA-s, sot këtë impiant e kanë pushtuar kuajt e bagëtitë. Brenda një

Mojeed Ewuosho, MVP i javës së tretë

Sfidat e javës së tretë në Prince Caffe Superligën e Kosovës kanë dhuruar ndeshje të bukura dhe dramatike. Trepça dhe Vëllaznimi kanë shënuar fitoret e para në elitë, duke mundur Golden Eagle Yllin, përkatësisht Bashkimin. Lojtari më i dalluar i mitrovicasve në fitoren ndaj Yllit ishte Mojeed Ewuosho me 20 pikë, 8 kërcime e 7 asistime,

Williams ka mbyllur para kohe sezonin

Tenistja amerikane Serena Williams ka mbyllur para kohe sezonin, për shkak të disa problemeve fizike. Ato duken të pranueshme duke parë moshën e saj, 39 vjeçe. Gjithsesi, “pantera e zezë” nuk ka ndërmend të largohet nga sporti. “Zakonisht nuk e festoj ditëlindjen, pasi dua ta harroj moshën dhe të vazhdoj të luaj tenis për shumë

Privatizimi i klubit, sekretari: Kemi nisur procedurat, borxhet arrijnë deri në 1.5 milionë euro

Vllaznia nga Shkodra ka nisur procedruat për privatizimin e klubit. Që nga ky sezon, klubi shkodran ka kaluar në duart e sponsorit Alban Xhaferri që së bashku me Bashkinë kërkojnë ngritjen e Vllaznisë. I ftuar në emisionin “Pressing”, Sekretari i Përgjithshëm i Vllaznisë, Blendi Dibra përveç skuadrës dhe objektivave të klubit preku edhe temën e

AlbanianEnglishMacedonian