Carovska në dorëzimin e donacionit nga TIKA në SHFK “Petar Zdravkovski Penko”

Shkup, 2 tetor 2020 (MIA) – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska, kryetari i Komunës së Butelit Velimir Smilevski, ambasadori i Turqisë, Hasan Mehmet Sekizqok dhe drejtori programor i Agjencisë për Bashkëpunim dhe Koordinim të Turqisë Ajtekin Ajden sot do ta vizitojnë SHFK “Petar Zdravkovski Penko” në lagjen Shkup Veri.

Në këtë, por edhe në shkolla të tjera në shtet TIKA donin mjete për dezinfektim dhe termometra.

Siç informojnë nga MASH-i, deklaratat për media janë paraparë në orën 10.45 në oborrin e shkollës së SHFK “Petar Zdravkovski Penko” . ar/

Ngjarja paraprake

Anglia vendos karantinë për udhëtarët nga Turqia dhe Polonia

Ngjarja e ardhëshme

Sot mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri-Kosovë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian