Carlo Ancelotti synon revolucionin të Evertoni, e do yllin e Barcelonës

Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti si duket nuk e ka plan të ndalet me transferime.

Sipas Diario Sport, tani në ‘radarin’ e teknikut italian është ylli i Barcelonës, Samuel Umtiti.

Francezi është duke u shëruar nga lëndimi, mirëpo kjo nuk e ka ndaluar klubin anglez të interesohet për ta transferuar në afatin dimëror.

Kontakti ende s’është bërë, mirëpo Ancelotti thuhet se e ka vendosur Umtitin në listën e shkurtër të lojtarëve që i do në skuadër.

Umtiti, nga ana tjetër ka humbur pozitën në formacionin titullar, por vazhdon të këtë probleme të mëdha me lëndimet.

Ngjarja paraprake

Lidhja Demokratike e Kosovës po shembet, Isa dhe Agimi miopa dhe shurdhëmemeca

Ngjarja e ardhëshme

RMV, Kovid 19 merr nga 1 jetë në çdo 50 minuta

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian