Capello: Juventusi, njësoj si Barcelona

Fabio Capello ishte një tjetër nga zërat që nuk e kapërdinte dot mënyrën e lojës së ofruar nga Juventusi në Ligën e Kampioneve, nga ku bardhezinjtë dolën të shkërmoqur me humbjen 0-3 ndaj Villarealit.

“Futbolli italian duhet të nisë të kuptojë se në Europë duhet të vraposh më shumë sesa në Itali, duhet të përplasesh më shumë dhe mbi të gjitha të kesh edhe më tepër teknikë në këmbët e lojtarëve të tu.

Duke parë Juven dje m’u rikthye në mendje humbja e Barcelonës me Interin në vitin 2010.

Ashtu si Juvja mbajtën topin gjithë mbrëmjen, por bënin gabim duke kërkuar të çanin nga qendra mes trafikut.

Villareal nuk meritonte kurrë 3-0, por Alegri ndoshta e lexoi ndeshjen me vonesë”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Filloristët pa maska në shkollë, ngelet thirrja për vaksinim kundër kovid-19

Story i radhës

Jennifer Lopez e mahnitshme në të brendshme

Të fundit nga