Caktohet data se kur do të zhvillohet “El Clasico”

Tashmë është konfirmuar data për “El Clasicon” e dytë në La Liga.

Klubi i Barcelonës dhe Real Madridit kanë njoftuar se ndeshja e dytë mes tyre do të zhvillohet në muajin prill.

“El Clasico” i dytë për këtë sezon në elitën e futbollit spanjoll do të zhvillohet më 10 prill në “Alfredo di Stefano” nga ora 21:00.

Kujtojmë se ndeshja e parë e zhvilluar në “Camp Nou” më 24 tetor 2020 mes dy rivalëve të përbetuar, ishte fituar nga “Los Blancos” me rezultatin 1-3.

Ngjarja paraprake

Takimi me ambasadorët e BE në Tiranë, ministri Çuçi prezanton prioritetet për vitin 2021

Ngjarja e ardhëshme

Moti gjatë dy ditëve në vijim, vranësira dhe reshje të dobëta shiu dhe bore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian