Çairi edhe me një post të rëndësishëm! Ja kush emërohet Zv/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike!

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e 14 të saj të mbajtur para pak minutash ka sjellur vendim për të emëruar Abdul-Selam Selamin, në postin ZV/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike. Selami njëherit është edhe Sekretari Organizativ i Degës së Çairit – BDi .

Deri më tani Selami ishte në postin e Zëvendësdrejtorit të Agjencisë për Përkrahje Financiare në Bujqësi dhe Zhvillimin rural.

 

Ngjarja paraprake

Përplasja kryeministër-president/ Malaj: Meta ‘politikan race”, Ramës i ka humbur edhe batuta

Ngjarja e ardhëshme

Musa Selimi dekoron Krasniqin dhe Dujakën, me rastin e daljes në pension! 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian