Cadiz i del ‘dardhë me bisht’ Realit

Cadiz ka befasuar për të mirë, duke u kthyer me tri pikë të plota. Skuadra e Cadiz e tronditi Real Madridin, duke e mposhtur me rezultat 1:0, në takimin e javës së gjashtë të kampionatit spanjoll. Pak kush ka pritur se Cadiz si mysafirë do të ia dalë ndaj një

Realit të fuqishëm, kampionit në fuqi.

Në minutën e 26-të, Anthony Lozano përfitoi nga reagimi i dobët i mbrojtjes dhe shënoi në portë e portierit Courtois. Cadiz i del ‘dardhë me bisht’ Realit.

Reali është në krye të tabelës me 10 pikë po aq pikë ka edhe Cadiz një pozitë më poshtë.

Ngjarja paraprake

Kosova me rekord të ri të testeve për Covid-19 brenda një dite

Ngjarja e ardhëshme

Tjetër rekord i ri i të prekurve me COVID, 594 në 24 orët e fundit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian