Çadikovski rizgjidhet kryetar i Shoqatës së Gazetarëve në Maqedoninë e Veriut

Kryetari i deritashëm i SHGM-së, Mladen Çadikovski është zgjedhur edhe për një mandat të ri katërvjeçar në krye të organizatës së gazetarëve dhe punonjësve të mediave në RMV.

Çadikovski fitoi në zgjedhjet për Kryetar të SHGM-së që në rrethin e parë.

Në garë me Çadikovskin kanë qenë edhe gazetarët Marjan Nikolovski dhe Filana Koka. Mladen Çadikovski ka fituar 229 vota, për Nikolovskin kanë votuar 84, kurse Filana Koka ka marrë 40 vota.

Story i mëparshëm

Turqia dhuron karroca elektrike për personat me aftësi të kufizuara në Maqedoninë e Veriut

Story i radhës

Xhaka dhe Shaqiri nokautuan Serbinë, Zvicra u bë skuadra e parë që prej Botërorit 1966…

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish