Bytyqi e Kasapi drejtuan ndeshje çerekfinale në Ligën Evropiane

Një tjetër delegim evropian kishin gjyqtarët e Federatës së Hendbollit të Kosovës këtë fundjavë.

Dy gjyqtarët gjakovarë, Ilir Bytyqi e Syart Kasapi, të shtunën drejtuan ndeshjen e hendbollisteve në mes të Dunarea Braila dhe Minaur Baia Mare.

Ndeshja e dy skuadrave rumune u zhvillua në Braila. Fitore me rezultat 31:24 shënoi skuadra mysafire, Minaur Baia Mare. Ishte kjo ndeshja e parë çerekfinale e Ligës Evropiane. Ndeshja e kthimit është më 3 prill në Baia Mare.
Për delegat, Bytyqi e Kasapi e kishin rumunin Nicolae Vizitiu.

Gjyqtarët e FHK-së po avancojnë vazhdimisht. Ndeshje gjithnjë e më të rëndësishme evropiane po iu delegohen për të drejtuar.

Ngjarja paraprake

Mesazhe fisnikërie të deputetit Flamur Hoxha në Kukës

Ngjarja e ardhëshme

Podujevë: Shkon në mbi 420 numri i rasteve aktive me koronavirus

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian