Buxheti 2023, Trençevska: Ka mjete për masa të reja antikrizë

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska, duke folur për dhunën e shpesht nëpër shkolla nga bashkëmoshatarët, për gatishmërinë e institucioneve për të ndihmuar viktimat dhe për parandaluar këtë dukuri në përgjethësi, tha se në buxhetin e vitit të ardhshëm janë parashikuar mjete shtesë për zbutjen e pasojave nga kriza ekonomike dhe energjetike.

Marketing

Nëse kjo kriz vazhdon edhe gjatë vitit të ardhshëm sigurisht se do të përgaditen pako të reja antikrize me të cilën do të ndihmohen finansiarisht qytetarët më të rrezikuar ekonomikisht.

“Nëse vazhdon kriza ekonomike dhe energjetike në buxhetin e qeverisë janë parashikuar mjete për vitin 2023 për krijimin e masave të reja antikrize, apo paketë e re anti krize me të cilën do ti detektojmë kategoritë më të rrezikuara të qytetarëve që kanë nevojë, në të cilën kryesisht do të përfshien ata që me të vërtetë kanë nevojë për ndihmë finansiare nga shteti në këto kushte krize.” – u shpreh Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska.

Story i mëparshëm

Shkrimtari Visar Zhiti: Nuk jam për shembje dhe revolucion! Sulmi ndaj Berishës? I frikshëm dhe kriminal

Story i radhës

Shumë e thjeshtë! Si të mos shtoni peshë gjatë festave të fundvitit

Të fundit nga

Duka uron Flamurtarin

Flamurtari i Vlorës feston sot 100-vjetorin e krijimit të klubit. Të shumta kanë qenë urimet për