Busquets ndryshon mendjen, afër rinovimit me Barcelonën

Prej kohësh është i lidhur me largimin nga Barcelona.

Megjithatë, Sergio Busquets është duke e menduar rinovimin me katalonasit.

Siç raporton ‘Mundo Deportivo’, kapiteni po e shqyrton seriozisht idenë për të vazhduar kontratën me ‘Blaugranat’.

Situata thuhet se ka ndryshuar pas bisedës mes trajnerit Xavi Hernandez dhe lojtarit, pasi që tekniku katalonas e sheh të rëndësishëm Busquets për skuadrën e tij.

Spanjolli siç raportohet, shumë shpejtë do të vendos për të ardhmen e tij. Ai është i lidhur me transferimin në MLS.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Grupi i të Drejtave: Numri i të vdekurve nga protestat në Iran rritet në 476

Story i radhës

Lirohet rryma për amvisëritë në bllokun e parë dhe të dytë, si dhe për konsumatorët e vegjël

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish