Bushi uron besimtarët katolikë për Pashkët

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi, me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në ‘facebook’ ka uruar besimtarët katolikë për festën e Pashkëve.

Ky është postimi i plotë i Bushit:

Të dashur besimtarë katolikë!

Kjo ditë është një festë frymëzuese dhe një moment reflektimi, një ditë e shenjtë e cila ofron mundësinë që secili të përmbushë përgjegjësitë e veta, jo vetëm para Zotit, por edhe ndaj njëri-tjetrit.

Gëzuar dhe për shumë vjet Pashkët, festën e Ringjalljes, festën e jetës dhe të dritës!

 

Story i mëparshëm

Britania nxjerr hartën e re, detajon përparimet ruse në Ukrainë

Story i radhës

Zgjedhje lokale në Qendër Zhupë

Të fundit nga