Burri me fantazi të çuditshme seksuale: Imagjinoj partneren duke bërë seks me …!

Një burrë ka rrëfyer për një fantazi seksuale shumë të çuditshme.

48 vjeçari thotë se asgjë nuk e kënaq më shumë se sa ta imagjinoj të dashurën e tij duke bërë seks me shokët e saj.

Ai këtë dëshirë të zjarrët ia tregoi edhe partneres së tij, e cila mbeti e shtangur. Po ashtu, ai i propozoi asaj që të bëjë seks në jetën reale me shokët e saj, mirëpo një kërkesë e tillë u refuzua.

Në lidhje me këtë, 48 vjeçari kërkoi edhe mendimin e psikologes së “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Asgjë nuk më kënaq më shumë sesa mendimi që partnerja ime të bëjë seks me shokët e saj.

Sa herë që ajo takohet me njërin prej tyre, unë kënaqem në shtëpi, duke imagjinuar se ata po bëjnë seks.

Ne jemi së bashku për pesë vjet, kemi një marrëdhënie të mrekullueshme dhe një jetë seksuale të shkëlqyer. Unë jam 48 vjeç dhe ajo është 46.

Fëmijët tanë nga marrëdhëniet e mëparshme janë rritur të gjithë dhe jetojnë larg.

Ne të dy kemi prirje të larta seksuale, pa frenime dhe kënaqemi duke folur për atë që duam t’i bëjmë njëri-tjetrit.

Seksi është jetik në marrëdhënien tonë – ne e bëjmë atë çdo ditë dhe disa herë në ditë në fundjavë.

Kur dëgjoj për çifte të tjera që rrallë bëjnë seks, e kuptoj se sa djalë me fat jam.

Ne rregullisht i zbukurojmë gjërat me lojëra me role, lodra seksi, veshje dhe shikim pornografie së bashku – por kurrë nuk kemi përfshirë dikë tjetër në jetën tonë seksuale.

Partnerja ime ka disa miq meshkuj nga puna, të cilët i sheh rregullisht.

Ata dalin për ushqim dhe pije, shpesh në grup, por më pëlqen ta imagjinoj atë duke shkuar në një hotel me secilin prej tyre dhe duke bërë seks pasionant.

Ia përmenda këtë dhe ajo dukej e habitur – por edhe e zbavitur, dhe pak e ndezur.

I sugjerova që ndoshta ajo do të donte ta bënte këtë në jetën reale. Ndoshta edhe mund të shikoja.

Unë nuk dua të bëj seks me dikë tjetër vetë.

Ajo nuk ishte e sigurt se ishte një ide e mirë. Asaj i pëlqen mendimi për këtë, por mendon se unë mund të lëndohem dhe kjo mund të shkatërrojë edhe miqësitë e saj.

A duhet të përpiqem ta bind atë që ta bëjë këtë, apo duhet të ndaloj së përmenduri?

Përgjigjja e psikologes: Fantazitë seksuale mund të jenë një kthesë e madhe, por shndërrimi i tyre në realitet është shpesh zhgënjyes dhe mund të jetë i dëmshëm si për marrëdhënien tuaj ashtu edhe për jetën tuaj seksuale.

Kur fantazon për diçka, e ke nën kontroll.

Por nëse partnerja juaj do të bënte seks me miqtë e saj, nuk do ta kishit në kontroll.

Kur përfshini të tjerët, në mënyrë të pashmangshme hyjnë në lojë xhelozia dhe pasiguria.

Imagjinoni sikur partnerja juaj të shijonte më shumë seksin me një nga shokët e saj sesa me ju.

Është gjithashtu e dyshimtë të presësh që partneri juaj të përdorë miqësitë e saj për emocionet tuaja seksuale.

Ndoshta është më e mençur ta mbash këtë si një fantazi. Ju dhe partneri juaj mund të flisni për këtë ndërsa bëni dashuri.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dribluesi më i mirë në Serie A

Story i radhës

Bombardime të reja në Mykolaiv

Të fundit nga