Burimi: Rama mund të hyjë në histori vetëm duke ndryshuar fatin e kombit

Në një intervistë për RTV Ora, analisti Genc Burimi, shprehet se nëse Kryeministri Edi Rama do që të futet në histori, fillimisht duhet të ndryshojë fatin e një kombi.

Ai thotë se nuk janë mandatet ato që vendosin nëse  një person hynë në histori apo jo.

Burimi: Nuk janë mandatet që bën, që vendos nëse hyn apo jo në histori. Hyrja në politikë është kur një shteti, një kombi, e cila ndryshon fatin e atij kombit. Po ashtu edhe Rama në Shqipëri, në këto tre mandate, nuk jemi sot në gjendje të themi diçka rrënjësore që të mbahet mend për shqiptarët. Në dy mandatet Rama do të mbahet mend për një largim të shqiptarëve dhe për këtë nuk hyn në histori.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Rrëzohet aeroplani, të dy pilotët “fluturojnë jashtë” – detajet e aksidentit

Ngjarja e ardhëshme

Vlerësohen me nota Xherdan Shaqiri dhe Lionel Messi, ky është dallimi i vogël

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian