Bulliqi e cilëson akt vandal dëmtimin e pllakës së heroit Ali Ajeti dhe llogos së UÇK-së

Pllaka përkujtimore e heroit Ali Ajeti, në fshatin Shtedim si dhe pllaka me logo të UÇK-së në fshatin Revuq,të Podujevës janë demoluar.

Për këtë ka reaguar kryetari i kësaj komune Shpejtim Bulliqi i cili ka kërkuar nga organet e rendit zbardhjen e këtyre rastërve.

Ai ka thënë se akte të tilla janë të papranueshme dhe vandale.

“Sot pashë se është demoluar pllaka përkujtimore e heroit Ali Ajeti, në fshatin Shtedim si dhe është shkatërruar pllaka me logo të UÇK-së në fshatin Revuq. Këto akte vandale janë të papranueshme dhe të ulëta. Kërkoj nga organet e rendit që sa më parë të nisin hetimet dhe të zbulohen akterët e këtyre veprimeve të turpshme”, ka shkruar Bulliqi.

Image
Ngjarja paraprake

Kritikat e DASH dhe “Freedom House”, Gjipali: Pandemia ka ndikuar tek liritë themelore

Ngjarja e ardhëshme

UNICEF: Mbi 168 milionë fëmijë të privuar nga arsimi ballë për ballë gjatë pandemisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian