Bukuroshja serbe në Kosovë, e uron publikisht Haxhi Krasniqin! Këto janë fjalët drithëruese

Haxhi Krasniqi është kampion i botës në versionin WBA/IBO në kategorinë gjysmë të rëndë. 

Boksieri ynë i ka bërë të lumtur miliona shqiptarë me fitoren e mbrëmshme dhe aq me ëmbël me nokaut në rundin e tretë ku e hodhi në tokë gjermanin Dominic Bosel, në meçin që u zhvillua në Magdeburg të Gjermanisë.

Bukuroshja serbe që jeton e vepron në Kosovë, Katarina Axhançiç, nuk ka vonuar edhe shumë pas meçit, në gjuhën serbe e uron me fjalët më të mira trimin e Kosovës, Krasniqi. 

Image

Urimi i Katarinës

“👏🥇✅🏆 Kosova gjithmonë ka pasur boksierët më të mirë në botë. 🏆 Urime boksierit tonë!”, shkruan Katarina. 
Kush është bukuroshja serbe? Ajo në vitet e pasluftës, është zgjedhur nënkryetare e Federatës së Boksit të Kosovës. 

Image

Është serbja e parë që njohu institucionet e Republikës Kosovës në vitet e pasluftës. Katarina tregon kulturë të lartë qytetare e sportive.

Ngjarja paraprake

PSG vazhdon interesimin për Ronaldon

Ngjarja e ardhëshme

Një grua e pjekur dhe e sigurt është më tërheqëse sesa një trup i përsosur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian