Buffon reagon ndaj vendimit të Juventusit

Gianluigi Buffon ka reaguar ndaj vendimit të Juventusit për të mos rinovuar kontratën me Paulo Dybala.

Marrëveshja e sulmuesit 28-vjeçar me klubin torinez skadon në verë.

“Nuk e prisja këtë, por klubi ishte i hapur dhe i sinqertë. Kontrata me Dybala nuk u rinovua, duke pasur parasysh se ai nuk i përshtatet projektit dhe jo sepse Paulo është një lojtar i dobët.

Ai do të arrijë ende shumë, por kjo nuk do të thotë se Juventus gaboi”, tha ish-portieri i Bianconerëve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ambasadori gjerman në Beograd ia sqaron një punë Serbisë në lidhje me Rusinë

Story i radhës

​Banka Qendrore Evropiane: Do të merremi me kamata kur të vijë koha

Të fundit nga