Бујар Османи: ДУИ не отстапува од Брвеница, се натпреварува со Аркин Јахији

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска на прес -конференцијата одржана за презентирање на третиот приоритет: Отворена врата за граѓаните, за време на прашања за новинарите зборуваше за кандидатурата на Аркин Јахији во општина Брвеница.

Османи ги отфрли сите гласини дека ДУИ ја повлекла кандидатурата во оваа општина, нагласувајќи дека ДУИ ќе биде победник во оваа општина и дека опозицијата е таа што треба да се повлече бидејќи за време на сите овие мандати оваа општина ја водеше Демократската унија за интеграција.

И овој мандат, оваа општина ќе го води кадар на ДУИ, но и пред тоа, и припаѓа на опозицијата да го поддржи кандидатот на ДУИ бидејќи ДУИ беше победник и ќе биде победник во следниот мандат и дека не ја повлечеме кандидатурата во оваа општина, потенцираше меѓу другото Бујар Османи за време на денешната прес -конференција.

 

 

Ngjarja paraprake

Bujar Osmani: BDI në Bërvenicë garon me Arkin Jahiji, i takon opozitës të na përkrahë

Ngjarja e ardhëshme

Regjistrohen 17 viktima nga Covid 19, tre prej tyre në moshë të re

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian