Bruno Genesio emërohet trajner i Rennes

Stade Rennes ka konfirmuar emërimin e Bruno Genesio në krye të klubit.

54 vjeçari ka nënshkruar deri në vitin 2023, Genesio ka eksperiencë në Ligue 1, ku ishte per katër vite tek, Olympique Lyon ku ishte nënkampion në sezonin e tij të parë.

Në fund të qëndrimit të tij në Lyon, Bruno Génésio shkojë në futbollin kinez për një vit e gjysmë, me Beijing Sinobo Guoan FC, ku pregjistroi për një rekord prej 24 fitoreve, nëntë barazimeve dhe shtatë humbjeve.

Ai veçanërisht e kualifikoi klubin e tij për në Ligën e Kampionëve aziatike, AFC.

Ngjarja paraprake

Rreshtimi i Kurtit me Berishën e Metën – ndryshimi më regresiv që mund të mendohet për Shqipërinë

Ngjarja e ardhëshme

Para 17 viteve nuk ekzistonte hendbolli në këtë qytezë, sot po sundojnë në Kosovë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian