Brnabiç paralajmëron dorëheqjen: Jam e gatshme, Vuçiq ka refuzuar

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka thënë se është e gatshme të japë dorëheqje.

Sipas mediave të huaja, Brnabiç ka bërë me dije se presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka refuzuar të japë dorëheqjen.

Ajo ka theksuar se nëse Vuçiç ndryshon mendje, ata janë të gatshëm për zgjedhje të reja.

“Duke marrë parasysh shkrimet e mediave, sa për të qenë të qartë, jam gati të jap dorëheqjen në çdo moment, pasi presidenti Vuçiç e di këtë dhe për momentin refuzon. Ndoshta ai do të ndryshojë mendje. Ju dëshironi zgjedhje, nuk ka problem, ne jemi gjithmonë gatshëm për zgjedhje. Unë sigurisht i qëndroj besnik Serbisë dhe Vuçiç”, tha ajo.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si ta parandaloni rraskapitjen në punë?

Story i radhës

Realist apo pesimist? Zbuloni se çfarë lloj personi jeni!

Të fundit nga