Britania shënon mbi 10 mijë raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Britani të Madhe ka njoftuar se janë shënuar 10 mijë raste të reja me koronavirus, për herë të parë që nga fillimi i testimeve masive.

Brenda 28 ditëve, janë evidentuar 12 mijë e 872 raste të reja ndërsa 49 persona kanë humbur jetën. Qeveria britanike ka bërë me dije se disa raste gjatë kësaj jave nuk janë publikuar, kështu që këto janë përfshirë të gjitha në një regjistër, shkruan BBC, transmeton Gazeta Sinjali.

Rritja e numrit të infektimeve, por me një ritëm më të ngadaltë, ishte paralajmëruar nga të dhënat në fillim të kësaj jave./Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Reperi shqiptar flet me krenari për origjinën në MTV: “Kemi ardhur nga asgjë dhe duam gjithçka”

Ngjarja e ardhëshme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian