Breshër i madh në Podujevë, Bulliqi: Do ta bëjmë kompenzimin për bujqët dhe familjet e prekura

Disa pjesë të qytetit të Podujevës janë përfshirë nga breshëri duke shaktuar dëme bujqësore.

Kryetari i Podujevës Shpejtim Bulliqi, ka bërë të ditur se do të formohet një Komision për evidentimin e dëmeve të shkaktuara për të parë saktësisht dëmet që janë shkaktuar dhe në bazë të mundësive buxhetore do ta bëjmë kompenzimin për bujqët dhe familjet e prekura nga ky breshër.

Postimi në Facebook:

Në disa pjesë të Komunës së Podujevës ka rënë sasi e madhe breshëri dhe kjo ka shkaktuar dëme të konsiderueshme sidomos në rendimentet bujqësore, së shpejti do ta formojmë Komisionin për evidentimin e dëmeve të shkaktuara për të parë saktësisht dëmet që janë shkaktuar dhe në bazë të mundësive buxhetore do ta bëjmë kompenzimin për bujqët dhe familjet e prekura nga ky breshër.

Ngjarja paraprake

Austria kualifikohet tutje

Ngjarja e ardhëshme

Italia mëson emrin e kundërshtarit të ardhshëm në Euro 2020

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian