Brenda 24 orëve, 837 gjoba për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, për mbajtjen e maskës janë shqiptuar 837 gjoba. Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi iu bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Kanada: Policia arreston një person pas sulmeve me thikë

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, rritet në 51 numri i të vdekurve nga tërmeti

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian