Brenda 24 orëve, 569 gjoba për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, për mbajtjen e maskës janë shqiptuar 569 gjoba. Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi iu bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Rrahje e rëndë mes kosovarëve në autostradën Kukës-Morinë, një person përfundon i therur me thikë

Ngjarja e ardhëshme

Zbulohet drafti i rezolutës së Merkelit: Ja plani i BE-së për luftë kundër islamit radikal

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian