Bregu Perendimor, vritet një palestinez nën pretendimet për sulm me thikë

Forcat izraelite qëlluan dhe plagosën një palestinez nën pretendimet për sulm me thikë në Bregun Perëndimor të pushtuar, sipas ushtrisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ushtria izraelite përmes një deklarate theksoi se një sulmues u përpoq të godiste ushtarët pranë një kampi refugjatësh në jugperëndim të qytetit El-Halil (Hebron).

Nuk raportohet për të lënduar në radhët e ushtarëve izraelitë.

Sipas agjencisë palestineze të lajmeve Wafa, duke cituar burime të sigurisë, theksohet se forcat izraelite qëlluan një të ri që po i afrohej një kulle vrojtimi ushtarake pranë kampit të refugjatëve Fawwar në jugperëndim të El-Halilit.. .

Ngjarja paraprake

Kosova shumë shpejt mund të bëhet me Gjykatë Komerciale

Ngjarja e ardhëshme

Presidenti Meta kthen në Kuvend ligjin për gjendjen civile: Ndërhyrja e papritur do të ketë pasoja për…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian