Brazili fiton minimalisht ndaj Venezuelës dhe merr kryesimin e renditjes

U luajtën ndeshjet e raundit të tretë në Kupën e Amerikës. Brazili arriti të fitonte minimalisht kundër Venezuelës.

Venezuela e cila arriti të ndalte sulmet e brazilianëve deri në minutën e 67, ku sulmuesi i Liverpool, Roberto Firmino arriti të shënonte. Venezuela bëri disa përpjekje për të barazuar rezultatin por nuk ja doli.

Pas 3 ndeshjeve të luajtura, Brazili kryeson me pikë të plota, ndërkohë që Venezuela mbetet me 0 pikë pas këtyre 3 ndeshjeve. Argjentina me barazimin e djeshëm mbetet në vendin e dytë me 7 pikë.

U luajt edhe ndeshje mes Kilit dhe Perusë, ku triumfuan kilianët falë një dopitete të Arturo Vidal.

Ngjarja paraprake

Trump fiton Karolinën e Veriut dhe ngushton diferencën në 290-232 vota elektorale

Ngjarja e ardhëshme

Si do të jetë moti gjatë ditës së sotme?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian