Brazili e nis me fitore Kupën e Amerikës

Ka filluar “Copa America” me ndeshjen hapëse mes Brazilit dhe Venezuelës.

Kombëtarja e Brazilit ka mposhtur Venezuelën me rezultat 3-0.

Golin e parë për brazilianët e realizoi Marquinhos në min e 23’, në vazhdim patën edhe disa raste të tjera por pjesa e parë u mbyll 1-0.

Në pjesën e dytë serinë e golave e hapi Neymar në min e 64’ përmes penaltisë, ndërsa goditjen përfundimtare Venezuelës ja dha Gabriel Barbosa me golin e tij në min e 89’.

Kështu Brazili e nis me fitore “Copa America”, në ndeshjen tjetër Kolumbia e ka mposhtur Ekuadorin me rezultat 1-0.

Ndeshjen e ardhshme Brazili e zhvillon kundër Perusë më 18 Qershor.

Ngjarja paraprake

Policia në Nikaragua arreston pesë opozitarë

Ngjarja e ardhëshme

Dafina Zeqiri së shpejti me album të ri?

të fundit nga

Rikthehet Coutinho

Philippe Coutinho është rikthyer këtë të hënë në stërvitje te Bracelona. Sulmuesi

AlbanianEnglishMacedonian