Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se sot Korça vuan monopolin e oligarkisë, duke theksuar se të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim.

Sipas tij, pas 25 prillit ka vetëm ndëshkim popullor për oligarkinë.

“Korça sot vuan monopolin e oligarkisë dhe pushtetit personal të Niko Peleshit në kurriz të qytetarëve të ndershëm.

Të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim. Përfaqësuesit e klanit të plehrave në Korçë do të marrin goditjen përfundimtare nga të rinjtë Korçarë.

Të bëjnë kujdes se goditja popullore do të jetë e pamëshirshme dhe nuk ka më makinacion politik që do mund ti shpëtojë.

Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor për oligarkinë dhe për ato të cilët abuzojnë me qytetarët. #shqipëria_shtëpia_juaj????????”, deklaron ai.

Ngjarja paraprake

Mbeturinat e detit “i shpëtuan” jetën, inxhinieri mbijetoi 14 orë në Oqeanin Paqësor

Ngjarja e ardhëshme

Telashe të mëdha! KHF Istogu reagon: KB Istogu subvencionohet nga Komuna e Istogut fiks 10 herë më shumë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian