Braçe “shpërthen” ndaj qeverisë: Ju kam thënë që në 2018, por nuk më dëgjoi kush, tani…

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka komentuar shifrat e INSTAT për blegtorinë, duke fajësuar politikat e qeverisë si shkak për uljen e numrit të lopëve, deleve dhe dhive.

Me anë të një statusi në Facebook, Braçe shkruan se këtë gjë e ka paralajmëruar që nbë vitin 2018 kur ndryshoi TVSH për bujqësinë.

“Në nëntor 2018, kur ndryshoi TVSH për bujqësinë, ju thashë e ne fund edhe ika nga Komisioni i Ekonomisë, ne Kuvend per tre ore me rradhe u mundova te bindja per ta ndaluar PASOJEN, kete qe e keni me lart ne shifra”, shkruan ndër të tjera Brace.

Komenti i plote i Braces

😡65 MIJE LOPE🐄 ME PAK

NGA 31 DHJETOR 2018!

😡250 MIJE DELE🐑 DHE

100 MIJE DHI🐃 ME PAK

NGA 31 DHJETOR 2018!

131 MIJE TONE QUMESHT🥛 ME PAK

NGA 31 DHJETOR 2018!

INSTAT KA PUBLIKUAR TE DHENAT E BLEGTORISE PER VITIN 2021!

Shikoni, e urrej te them “JU PATA THENE”;

POR REZULTON E PROVUAR GJITHCKA, MADJE KETE HERE ME TE DHENA NGA VETE MINISTRIA E BUJQESISE!

Ne nentor 2018, kur ndryshoi TVSH PER BUJQESINE, ju thashe e ne fund edhe ika nga KOMISIONI I EKONOMISE, ne Kuvend per tre ore me rradhe u mundova te bindja per ta ndaluar PASOJEN, kete qe e keni me lart ne shifra!

NUK DEGJOI KUSH!

Po tani? Do vijoni me “e fryn Erioni se nuk eshte keshtu situata”?

A KA VLERE FJALA NE KETE VEND?

NESE KA, NDRYSHONI TVSH PER BUJQESINE QE TE MOS HUMBIM AKOMA ME BAGETI, AKOMA ME USHQIM!

Duhet prodhuar ne vend, duhet bere tani!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Chelsea avancon në negociatat me De Ligt dhe Skriniar

Story i radhës

Incidenti në Kuvend, reagon LSDM-ja

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish