Borussia Dortmund do ta zëvendësojë Haaland

E ardhmja e Erling Haaland duket se do të jetë larg Borussia Dortmund.

Klubi bardhezi, në fakt, ka gati emrin e lojtarit që do të zëvendësojë norvegjesin.

Bëhet fjalë për Alexander Isak, sulmuesi i transferuar te Real Sociedad pikërisht nga Dortmund, me këta të fundit që kanë të drejtën e riblerjes së lojtarit për 30 milionë euro.

Sulmuesi suedez, i cili konsiderohet si pasardhësi i Ibrahimovic në atdhe, ka shënuar 12 gola dhe ka dhënë 2 asiste në 30 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me Sociedad.

Ngjarja paraprake

BDI më e unifikuar se kurrë

Ngjarja e ardhëshme

Versioni i fundit i Telegram një arsye për tepër për tu larguar nga WhatsApp

të fundit nga

Temb tifozët

Presidenti i Barcelona-s, Joan Laporta ka dhënë një intervistë për La Vanguardia,

AlbanianEnglishMacedonian