Borrell në Tiranë: Ka ardhur koha e integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE

Shefi për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell, ka thënë në Shqipëri se nuk ka kohë më të nevojshme sesa tash për të qenë të gjithë bashkë.

Ai pas kësaj është lidhur duke thënë se ka ardhur koha që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të anëtarësohen në Bashkimin Evropian, njofton KlanKosova.tv.

“Ka ardhur koha që të rigjallërohet procesi i zgjerimit.  Ka ardhur të rigjallërohet procesi i zgjerimit dhe të integrohet Ballkani Perëndimor në BE”, është shprehur Borrell.

“Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për çelje të negociatave. E them me zë të fortë punën  që bëhet dhe mbështes çeljen e negociatave gjatë presidencës franceze”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kosova 20 pacientë me Covid-19 në spitale, si paraqitet gjendja e tyre

Story i radhës

Apple lançon iOS dhe iPadOS 15.4

Të fundit nga