Borell mbërrin në Shkup! Nesër takim me zyrtarët e lartë shtetërorë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, dhe zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Zhozep Borell, ka arritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa nesër do te del para mediave ne takim me zyrtaret larte shtetëror.

Ai më pas do të udhëtojë në Shqipëri dhe Bosnjë dhe Hercegovinë. Vizita do të riafirmojë angazhimin dhe mbështetjen e BE-së për rajonin, gjithashtu duke pasur parasysh luftën ruse kundër Ukrainës dhe ndikimin e saj në sigurinë e Evropës në tërësi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Anëtarët e Komisionit të Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë, vizitë në Kosovë

Story i radhës

Chelsea vazhdon me formën e mirë, fiton minimalisht ndaj Newcastle United

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish