Borë në Kodrën e Diellit dhe rrugët janë të kalueshme (FOTO)

Kodrën e Diellit dhe Malin Sharr gjatë natës e kanë mbuluar reshjet e borës. Trashësia e borës është 3-5 centimetër kurse rrugët janë të kalueshme dhe komunikacioni zhvillohet pa probleme.
Trafiku rrugor në Maqedoni zhvillohet në rrugë të lagështa.

Nga Lidhja Auto-moto e Maqedonisë informojnë se intensiteti i trafikut në rrugët jashtë zonave urbane është mesatar, ndërsa në pikat kufitare nga ana e Maqedonisë, nuk ka vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon përshtatje të shpejtësisë, respektimin e sinjaleve të vendosura dhe vozitje të kujdesshme të automjeteve, veçanërisht në rrugët përmes luginave, ku ka mjegull në mëngjes dhe mundësi për rrëshqitje të dheut.

Ngjarja paraprake

Uji në Shkup është cilësor dhe i sigurt për pirje

Ngjarja e ardhëshme

Për tentim grusht shtetin në Turqi janë dënuar 4.555 terroristë të FETO-s

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian