Bordi kapi karburantet duke shitur me çmim të lartë dhe i gjobiti, Rama bën postimin

Bordi i Karburanteve gjobit dy pika karburanti që shitën me çmim më të lartë, Rama bën publikimin.

Postimi i Plotë nga kryeministri, Edi Rama:

Sot janë kapur dy pika karburanti në Tiranë dhe Vlorë me faturime mbi çmimin e caktuar për të gjithë. Subjektet janë gjobitur me maksimumin ligjor. Duke nisur nga java tjetër do të hyjë në fuqi sekuestrimi në vend i çdo pike karburanti që ngre qoftë edhe një qindarkë çmimin e shpallur paraprakisht nga Bordi i Administrimit👊

🔴 Boll i ngre çmimet papushim kriza e shkaktuar nga lufta në Ukrainë, çdo ngritje për fitim në kurriz të popullit do të ndëshkohet siç e kërkon kjo gjendje lufte në tregjet ndërkombëtare.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sahiti realizon për fitoren bindëse të Hajdukut, ruajnë hapin për titull  

Story i radhës

Turpi serb nuk ka fund, ja si e fshehën flamurin e Kosovës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish