Bologna mposht Sampdorian

Bologna e mposhti 3-1 Sampdorian në javën e 27-të të Serie A, duke hedhur një hap të sigurt drejt mbijetesës dhe duke ngushtuar në vetëm 1 pikë diferencën në renditje pikërisht me Sampdorian e Ranierit. 

Barroë i dha avantazhin Bolognas pas 27 minutash lojë, por Sampi gjeti shpejt baraspeshën me veteranin Fabio Quaglliarella në të 37-ën.

Por vetëm 4 minuta më vonë Svanberg shënoi edhe të dytin për kuqeblutë që shkuan në pushim në avantazh 2-1.

Fitoren e Bolognas e vulosi Roberto Soriano me golin e tij në minutën e 70-të.

Ngjarja paraprake

Kamçev përfundoi në “Shutkë”, i caktohet masa e paraburgimit 30 ditorë

Ngjarja e ardhëshme

Demant nga SHVL UÇK per lajmin e rremë ndaj Nazim Bushit dhe Artan Grubit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian