Bollino: Zgjedhjet në Holandë do ndikojnë në vendimarrjen e hapjes së negociatave për vendin

Analisti Carlo Bollino i ftuar mbrëmjen e sotme në Open është shprehur se zgjedhjet në Holandë do të ndikojnë në vendimmarrjen e hapjes së negociatave për Shqipërinë.

“Unë mendoj që është orientimi dhe jo kushti, se nëse do të ishte kusht negociatat do tw ishin me kohë. Vetë anëtarët e BE përplasen çdo ditë me Brukselin. Pjesa e Brukselit është një orientim politik. Duke ndjekur logjikën e opozitës ishte që kuvendi duhej ta bënte sa më shpejt. Sot prova ishte vota. Nuk mund të paragjykojmë vendimet, duhet të sfidoj çdo eurodeputet që të bëjë të dyshimtë çdo votë në kuvend. Nuk ndikon fare në BE. Do të ndikojnë zgjedhjet në Holandë në vendimmarrjen e hapjes së negociatave se sa komenti në Twitter”, tha Bollino.

Ai gjithashtu thotë se Këshilli Politik është një krijesë ekstraligjore ose jashtëligjore që nuk ka vlera kushtetuese.

Ngjarja paraprake

Zorani publikon listën e frikshme kundër Kombëtares së Kosovës

Ngjarja e ardhëshme

​Festivali i Teatrove në Ferizaj pritet të marrë statusin e trashëgimisë shpirtërore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian