Boçvarski për vizitë pune në Kosovë, do të takohet me Abrashin

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski sot do të realizojë vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës. Siç kunmtoi Ministria e Transportit dhe Lidhjeve, Boçvarski do të takohet me ministrin kosovar të Infrastrukturës, Arben Abrashi.

Ngjarja paraprake

Në Bruksel sot mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi

Ngjarja e ardhëshme

Fauci: Vaksina do të dalë në pak muaj, por normaliteti nuk kthehet deri në vitin 2022

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian