Boçvarski paralajmëron mundësinë e uljes së çmimeve në pikat pagesore

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski ka paralajmëruar revidim të çmimit të pikave pagesore.
Për momentin nuk dihet se cilin model do ta zbatoj Qeveria, dhe as për sa për qind do të jetë ulja e çmimeve.
“Si Qeveri jemi duke shqyrtuar modalitetet dhe mundësitë që të shohim se a është e mundur që të ulen çmimet e pikave pagesore. Edhe nga ky aspekt ne shqyrtojmë modalitete të cilat do të jenë të qëndrueshme”, ka thënë Boçvarski për TV Sitel. /SHENJA/

Story i mëparshëm

Ju prezantojmë automekanikun shqiptar që e kall me tupana

Story i radhës

Qeveria e Britanisë jep lajmin e mirë për tifozët e Chelseat

Të fundit nga

Messi apo Maradona?

Si mysafir i DAZN, zv. presidenti i Interit, Javier Zanetti foli për shumë tema, duke përfshirë

AlbanianMacedonianEnglish