Boçvarski në kontroll të projekteve infrastrukturore në Komunën e Velesit

Shkup, 3 tetor 2020 (MIA) – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski sot do ta vizitojë Komunën e Velesit, me ç’rast do të njihet me projektet infrastrukturore.

Siç paralajmëroi Ministria e Transportit, Boçvarski dhe kryetari i Komunës së Velesit, Ace Kocevski do të kontrollojnë punët në sanimin e rrëshqitjes së dheut në rrugën rajonale Veles-Gradsko dhe në ndërtimin e sistemit ujësjellës për vendbanimet Rashtan dhe Buzallakovë. ab/

Ngjarja paraprake

Carovska për vizitë në shtëpinë e studentëve “Kuzman Josifovski-Pitu” në Shkup

Ngjarja e ardhëshme

Festimet e 30-vjetorit të bashkimit nën hijen e Coronës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian