Blindi: Të gjithë duhet të tregojnë në të njëjtin drejtim

Ish-trajneri i Man Utd, Daley Blind, ka informuar klubin se çfarë të presë nga trajneri i ri i tyre, Erik ten Hag.

Unitedi ka kaluar një sezon të “tmerrshëm” pasi nuk arritën rë fitonin asgjë dhe tani do të luajnë në Ligën e Evropës.

Reprezentuesi holandez, Blind, beson se një njeri që shijoi suksesin e titullit Eredivisie do të sjellë argëtim dhe fokus në “Old Trafford”, duke u thënë Djajve të Kuq “për emërimin e tyre të fundit”: “Ai është vërtet social”.

“Unë mendoj se edhe në Ajax, ai e di se të gjithë në klub janë të rëndësishëm. Të gjithë duhet të përfshihen për të marrë atë ndjenjë fituese, atë mentalitet fitues”.

“Të gjithë duhet të tregojnë në të njëjtin drejtim. Ai është i vetëdijshëm për këtë dhe dëshiron të mbajë gjithçka afër. Ai është gjithashtu një freak kontrollo dje dëshiron të jetë në krye të gjithçkaje. Mendoj se kjo është një cilësi e veçantë që duhet të kesh kur të jesh kaq i mirë”, ka thënë Blindi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Visar Ganiu: 144 vjetori i Lidhjes së Prizrenit na gjeti sot pikërisht në Prizrenin e bukur

Story i radhës

Germersheim vendi më i madh ku artistët më in e kallin në Gjermani!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish