Blero për Challandes: Ai është i sëmurë psiqikisht, duhet të shkojë në shtëpi

Kosova ka përjetuar një tjetër humbje, kësaj radhe në Fadil Vokrri kundër Sllovenisë me rezultat minimal 1-0, në ndeshjen që ishte e vlefshme për Ligën C të Ligës së Kombeve.

Këngëtari i njohur, Blerim Muharremi, i njohur ndryshe si Blero kishte reaguar pas disfatës ndaj Maqedonisës së Veriut, teksa e kishte quajtur selektorin Bernard Challandes si një njeri me probleme psiqike.

I ftuar në emisionin “Dueli Sportiv” në RTV Dukagjini, Blero ka sqaruar deklaratën e tij.

“Natyrisht se jam i mërzitur. Sepse nuk bëhet fjalë vetëm për një humbje. Unë ende mendoj që ai duhet të largohet, sepse dënimi i futbollistit duhet të bëhet në kohë të caktuar dhe jo në mungesë të futbollistëve. Ai ka një “sëmundje psiqike”. Faleminderit për gjithçka por duhet të largohet”, ka thënë Blero.

Ngjarja paraprake

Berisha: Ne nuk jemi Brazili, sonte ishim më të mirë se Sllovenia, a mendoni se s’duam të fitojmë?

Ngjarja e ardhëshme

Hashani: Challandes duhet të largohet, ky është futbollisti i tij i preferuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian