Blerim Bexheti mori mandatin e ri si i pari i Sarajit (VIDEO)

Komuna e Sarajit është njëra nga tre komunat në Maqedoninë e Veriut që u siguruan nga Bashkimi Demokratik për Integrim që në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 17 tetor. Sot, Blerim Bexheti ka marrë mandatin e ri dhe sërish është ulur në karrigen e të parit të Sarajit për të udhëhequr me këtë komunë edhe për katër vjet.Ky është mandati i tretë që e siguron Bexheti, por njëri nuk ka qenë i plotë pasi u largua pas dy vjetësh qeverisje për të ushtruar funksionin e Ministrit të Drejtësisë.Ndërkaq BDI përveç se në Saraj, në rrethin e parë fitoi edhe në Likovë dhe Pllasnicë.blob:https://www.facebook.com/f1867c3b-e145-4d1b-a9f2-115e542499c6

Ngjarja paraprake

ФОТО+ВИДЕО | Одбележување на Денот на ОН: Одржливиот развој мора да стане највисок приоритет на сите

Ngjarja e ardhëshme

Filluan problemet ndëretnike që në ditën e parë të kryetarit të ri të Butelit (FOTO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian